взяти
кредит

30.11.2021

Як не стати жертвою шахраїв? Поради від пінгвіна

Щодня десятки, сотні та тисячі українців стають жертвами шахраїв, які використовуючи їхні персональні данні оформлюють на них позики. телефонний дзвінок чи електронний лист з повідомленням про шалену суму боргу по кредиту, який ви не брали (!), вибиває з під ніг землю та народжує єдине питання в горлові: що мені тепер робити? У цьому матеріалі Кєша дасть відповідь на це питання.

Для початку варто заспокоїтись та чітко з’ясувати, хто саме надсилає листа чи телефонує. Якщо це колекторська компанія – то обов’язково перевірте чи внесена вона до Реєстру колекторських компаній. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, чи дійсно ви стали жертвою оформлення на ваше ім’я позики шахраями, чи це звичайнісінькі шахраї, які хочуть залякавши вас отримати легку наживу.

Після того, як ви впевнитесь, що на вас дійсно оформили позику без вашого відома варто детально проаналізувати листа. Перевірте назву установи – кредитора: банку чи МФО, суму заборгованості, що саме планує робити кредитор: подавати позов до суду, тощо та обов’язково перевірте перелік нормативних актів які регулюють дії обох сторін.

Та що все ж таки робити після того, як ви впевнились у тому, що стали жертвою шахраїв? Перш за все варто детально вивчити звіт українського бюро кредитних історій та знайти там борг, що приписується вам. Саме там має бути  вказана дата видачі вам кредиту. Маючі цю інформацію радимо відновити у пам’яті події того дня та попіклуватись щодо алібі.

Далі варто зв’язатися з колекторською компанією та пояснити їм всю ситуацію, зателефонувати в організацію, яка видала кредит та написати відповідну заяву у поліцейське відділення. До заяви прикладіть такі данні:

  • дані по позиці;
  • особисті дані;
  • паспорт з актуальною фотографією;
  • реквізити заяви правоохоронцям.

У разі конфлікту з банком або МФО слід вимагати:

  • копію анкети-заяви на видачу позики,
  • копію кредитного договору.

Крім того, обов’язково вимагайте службового розслідування та дізнайтесь на картку якого банку було виведено кошти. Після цього запросіть письмове підтвердження факту того, що у вас немає ані рахунку ані картки цього банку. У разі якщо у вас все ж таки є картка зазначеної фінустанови – запросіть інформацію, що гроші на нього не надходили у період шахрайської позики.

Якщо попри все вам не вдасться довести свою правоту, доведеться найняти адвоката та звернутись до суду.

До списку новин